Spreading Clean Beauty

Be inspired and stay up to date with the latest natural beauty trends and active ingredients. We will help you create products with a difference.

Pielęgnacja kręconych włosów  – kosmiczne wyzwanie

Liczne badania wskazują, że konsumenci obdarzeni przez naturę kręconymi włosami są zazwyczaj mocno niezadowoleni ze skuteczności popularnych produktów do pielęgnacji swojej fryzury. Jednocześnie poszukują produktów, takich jak odżywka do włosów kręconych, opracowanych z myślą o ich zindywidualizowanych potrzebach. Aby wypełnić lukę na rynku tych wysoce specjalistycznych produktów, marka Provital oferuje naturalne składniki roślinne, które wzbogacą formułę Twoich kosmetyków do włosów.

New Call-to-action

Rynek kosmetyków do włosów kręconych

W latach 90. Andre Walker, amerykański fryzjer specjalizujący się w pielęgnacji kręconych włosów, wprowadził klasyfikację, która szybko stała się punktem odniesienia na całym świecie. 

Zgodnie z jego koncepcją, kręcone włosy dzieli się na następujące podkategorie: 

  • włosy lekko kręcone,
  • kręcone włosy,
  • bardzo kręcone włosy.

Współczesny rynek kosmetyczny wyróżnia się jako obszar bezprecedensowych transformacji, które odczuwalne są w niemal każdym istotnym aspekcie produkcji i formulacji nowych preparatów pielęgnacyjnych, takich jak choćby odżywka do włosów kręconych. 

Z każdym rokiem przybywa konsumentów podejmujących świadome decyzje zakupowe nacechowane troską o środowisko naturalne. Przyjazne dla planety sposoby pielęgnacji od lat utrzymują się bowiem w czołówce trendów kosmetycznych. Jednocześnie, konsumenci coraz chętniej poszukują innowacyjnych rozwiązań, które mocno korelują z ich spersonalizowanymi potrzebami. Na tym tle mocno wyróżnia się sektor kosmetyków przeznaczonych do pielęgnacji włosów. Dobrej jakości odżywka do włosów kręconych jest aktualnie w absolutnym topie najbardziej poszukiwanych produktów z tej kategorii.  

Pielęgnacja kręconych włosów

Posiadanie loków to cenny dar natury, ale ten typ włosów jest szczególnie trudny w pielęgnacji. 

Kręcone włosy mają duże wymagania, zarówno w kwestii mycia, dalszej pielęgnacji, jak i stylizacji loków. Aktualnie na rynku jest w tym obszarze spora luka. Natomiast najbardziej poszukiwany przez konsumentów preparat to odżywka do włosów kręconych. 
Naturalne loki są zazwyczaj wysokoporowate dlatego często bywają matowe i przesuszone. Mocno chłoną też wilgoć z powietrza przez co, mają tendencję do “puszenia się”. Łuski kręconego lub falowanego włosa mocno bowiem odstają od jego korzenia, a w efekcie włosy bardzo łatwo się elektryzują.

Odżywka do podążająca za trendami

Opracowany przez Provital ekstrakt z owsa  to doskonała odpowiedź na zapotrzebowanie na bezpieczne, naturalne składniki do pielęgnacji kręconych i puszących się włosów. Wielopłaszczyznowe działanie tego surowca obejmuje mocne nawilżenie oraz działanie  antyoksydacyjne.

Do wysokoporowatych włosów zalecane są także preparaty z wysoką zawartością żelu aloesowego. Ta wyjątkowo cenna roślina, dzięki bogactwu ponad 200 składników aktywnych, skutecznie poprawia kondycję włosów i przygotuje je do dalszych zabiegów pielęgnacyjnych. Marki, które chcą dołączyć do tego trendu, mogą opracować nowe formuły oparte o Aloe Vera Gel ECO. Odżywka do włosów kręconych z aloesem na pewno przypadnie do gustu najbardziej wymagającym konsumentom. 

Zrównoważona produkcja kosmetyków do pielęgnacji włosów kręconych

Provital to aż 99,5% naturalnych składników oraz w 100% wegańskie formuły opracowywane  z myślą o najbardziej wymagających konsumentach poszukujących kosmetyków o działaniu nawilżającym, odżywczym i pielęgnacyjnym. 

Promujemy różnorodność i identyfikowalność. Tego samego chcemy dla Twojej marki. Badania dowodzą, iż aż 52% konsumentów, wybiera obecnie produkty stworzone na bazie naturalnych składników. Troska o środowisko naturalne to z kolei jeden z głównych powodów zakupu organicznych produktów toaletowych. Zachęcamy zatem do podążania własną ścieżką zrównoważonego rozwoju. Pobierz nasz darmowy ebook i zobacz, co możesz zrobić, aby tworzyć naturalne kosmetyki do pielęgnacji włosów kręconych, po które chętnie sięgną klienci Twojej marki. 

New Call-to-action